Prva stran
 

 

PREDSTAVITEV KLUBA
 
Ime:
Karate klub Kranj
Naslov:
Kališka 21, 4000 Kranj
e-pošta
Matična št.:
5172535
Davčna št.:
92594310
TRR:
07000-0000535724 odprt pri GB KR
Deluje od:
leta 1969
Stil:
Uechi-Ryu 上地流
Leta 1974 je Slovenijo prvič obiskal okinavski učitej Yukinobu Shimabukuro in poučeval Uechi-Ryu šolo karateja na seminarju. Igor Prašnikar je leta 1981 prvič obiskal Okinavo in vadil pri glavnem mojstru Uechi-Ryu šole Kanei-ju Uechi-ju v Futenma Dojo-ju. Člani kluba so do sedaj že 15-krat obiskali Okinavo in se redno udeležujejo številnih seminarjev z okinavskimi in ameriškimi inštruktorji karateja doma in v Evropi.
Član:
Karate zveza Slovenije (KZS)
Okinawa Karate-Do Association (OKIKUKAI), Okinava, Japonska
Glavni trener:
Igor Prašnikar, 7.dan
Pomočnika
gl. trenerja:
Stane Nadižar, 6.dan in Drago Ristič, 6.dan (za celoten seznam glej Trenerji)
Članstvo:
V letu 2017 je imel klub 298 članov.
Število
mojstrov:
Skupno število 95 (za celoten seznam glej Mojstri)
7. dan (1), 6. dan (2), 5. dan (3), 4. dan (8), 3. dan (5), 2. dan (14), 1. dan (62)
Tekmovanja:
Člani kluba tekmujejo od leta 1975 na občinskih, regijskih, državnih in mednarodnih prvenstvih ter turnirjih. Uechi-Ryu kate so bile leta 1982 sprejete v tekmovalni in sodniški program Karate zveze Slovenije. V klubu smo do danes vzgojili 49 državnih prvakov in prvakinj, ki so skupaj osvojili 119 naslovov državnega prvaka v posamični konkurenci.

Najuspešnejši klub Karate Zveze Slovenije
(uradna rang lestvica)
2005  1. mesto
2006  1. mesto
2007  1. mesto
2008  1. mesto
2009  1. mesto
2010  1. mesto
2011  1. mesto
2012  2. mesto
2013  2. mesto
2014  1. mesto
2015  1. mesto
2016  1. mesto
2017  1. mesto

Pokal Slovenije

2005  5. mesto
2006  1. mesto
2007  2. mesto
2008  1. mesto
2009  1. mesto
2010  4. mesto
2011  2. mesto
2012  2. mesto
2013  2. mesto
2014  1. mesto
2015  1. mesto
2016  1. mesto
2017  1. mesto
Največji mednarodni uspehi
WKF/EKF svetovna in evropska prvenstva
Karate 1 Premier League, Youth League
Balkanska prvenstva in Sredozemske igre

1993
20. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Cardiff, Walles
5. mesto Jaka Šarabon borbe ekipno, mladinci

2000
27. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Celje, Slovenija
7. mesto Matej Bajželj, borbe do 75 kg, kadeti

35. EKF Evropsko člansko prvenstvo, Istanbul, Turčija
9. mesto Jaka Šarabon, borbe nad 80 kg, člani

2004
31. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Rijeka, Hrvaška
7. mesto Iva Peternel, borbe ekipno, mladinke
 
2005
Sredozemske igre, Almeria, Španija
3. mesto Teja Šavor, borbe do 55 kg, članice

4. WKF Svetovno mladinsko prvenstvo, Limassol, Ciper
7. mesto Iva Peternel, borbe do 53 kg, mladinke
9. mesto Iva Peternel, borbe ekipno, mladinke
 
2006
33. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Podgorica, Črna Gora
5. mesto Iva Peternel, borbe ekipno, mladinke
7. mesto Iva Peternel, borbe do 53 kg, mladinke

18. WKF Svetovno člansko prvenstvo, Tampere, Finska
5. mesto Iva Peternel, borbe absolutno, članice

2007
34. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Izmir, Turčija
7. mesto Špela Štefe, borbe do 60 kg, mladinke

42. EKF Evropsko člansko prvenstvo, Bratislava, Slovaška
7. mesto I.Peternel, T.Šavor, B.Dujović, borbe ekipno, članice

5. WKF Svetovno mladinsko prvenstvo, Istanbul, Turčija
9. mesto Janez Perhavec, borbe do 70 kg, kadeti

2008
6. Svetovno univerzitetno prvenstvo, Wroclaw, Poljska
3. mesto Iva Peternel, borbe do 53 kg, članice

19. WKF Svetovno prvenstvo, Tokio, Japonska
9. mesto Iva Peternel, borbe absolutno, članice

2009
36. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Paris, Francija
7. mesto Tjaša Ristič, borbe nad 54 kg, kadetinje

2010
37. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Izmir, Turčija
7. mesto Tjaša Ristič, borbe do 59 kg, mladinke

20. WKF Svetovno prvenstvo, Beograd, Srbija
5. mesto Janez Perhavec, borbe ekipno, člani

2011
38. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Novi Sad, Srbija
3. mesto Tjaša Ristič, borbe do 59 kg, mladinke

2012
39. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Baku, Azerbajdžan
9. mesto Blažka Poklič, borbe do 53 kg, mladinke
9. mesto Anja Godnič, borbe do 59 kg, mladinke


2014
41. EKF Evropsko mladinsko prvenstvo, Lizbona, Portugalska
7. mesto Lara Puščenik, borbe do 48 kg, mladinke

16. Balkansko člansko prvenstvo, Ohrid, Makedonija
2. mesto Tjaša Ristič, borbe do 61 kg, članice

2015
50. EKF Evropsko člansko prvenstvo, Istanbul, Turčija
5. mesto Tjaša Ristič, borbe do 61 kg, članice

1. Evropske igre, Baku, Azerbajdžan
4. mesto Tjaša Ristič, borbe do 61 kg, članice

2016
43. EKF Evropsko kadetsko in mladinsko prvenstvo, Limassol, Ciper
7. mesto Ajda Keršič Ahlin, borbe nad 54 kg, kadetinje

21. Balkansko prvenstvo za otroke, Beograd, Srbija
2. mesto Žan Keršič Ahlin, borbe do 57 kg, dečki 14 let
3. mesto Jerca Repič, kate, deklice 12 let
3. mesto kate ekipno, deklice 11-12 let (Nadižar, Repič, Drobnjak)

WKF Karate 1 Premier League Istanbul, 03.09.2016, Istanbul, Turčija
1. mesto Tjaša Ristić, borbe do 61 kg, članice

2017
19. Balkansko člansko prvenstvo, Čačak, Srbija
3. mesto Tjaša Ristič, borbe do 61 kg, članice

22. Balkansko prvenstvo za otroke, Istanbul, Turčija
2. mesto kate ekipno, deklice 12-13 let (Nadižar, Repič, Drobnjak)

2018
43. EKF Evropsko člansko prvenstvo, Novi Sad, Srbija
3. mesto Tjaša Ristič, borbe do 61 kg, članice

WKF Karate 1 Youth League, Sofija, Bolgarija
2. mesto Žan Keršič Ahlin, borbe do 63 kg, kadeti
3. mesto Jerca Repič, borbe do 47 kg, ml. kadetinje

Sredozemske igre, Tarragona, Španija
1. mesto Tjaša Ristić, borbe do 61 kg, članice

WKF Karate 1 Youth League, Umag, Hrvaška
7. mesto Jerca Repič, borbe do 47 kg, kadetinje


Mednarodna tekmovanja v okinavskem karateju

1993
All Okinawa Karate Do Championships, Ginowan, Okinava, Japonska
3. mesto Igor Prašnikar, borbe absolutno, člani
 
1997
Okinawa Karate Do & Kobudo World Tournament, Naha, Okinava, Japonska
9. mesto Igor Prašnikar, kate, člani
 
1999
Okinawa Karate Do & Kobudo World Tournament, Naha, Okinava, Japonska
2. mesto Stane Nadižar, Drago Ristič, Nurfet Alidžanović, kate ekipno, člani
6. mesto Bojana Dujović, kate, mladinke
7. mesto Stane Nadižar, kate, člani

2004
All Okinawa Karate Do Championships, Naha, Okinava, Japonska
3. mesto Jaka Šarabon, borbe absolutno, člani

2007
All Okinawa Karate Do Championships, Okinawa City, Japonska
1. mesto Marko Šefman, kate člani, 18 do 40 let
1. mesto Drago Ristič, kate, veterani nad 40 let
2. mesto Stane Nadižar, kate, veterani nad 40 let
2. mesto Matjaž Končina, borbe absolutno, člani

2008
All Okinawa Karate Do Championships, Okinawa City, Japonska
1. mesto Matjaž Končina, borbe absolutno, člani
1. mesto Bojana Dujović, kate, članice
3. mesto Rok Trost, borbe absolutno, člani

2012
All Okinawa Karate Do Championships, Okinawa City, Japonska
1. mesto Iva Peternel, borbe absolutno, članice
3. mesto Marko Šefman, borbe absolutno, člani
 
 

Prvi seminar z okinavskim učiteljem leta 1974; Yukinobu ...

Okinava 1981: prva vrsta Takamiyagi Shigeru, Higa Toshio, ...

Futenma Dojo 1984; Mojster Uechi Kanei, 10. dan, preverja ...

Sashiki Dojo 2004; z leve: Drago Ristič, Igor Prašnikar, ...

Okinava 1993, Igor Prašnikar, 3. mesto Vseokinavsko ...

Okinava 1999, Naha City; 2. mesto za našo ekipo v katah ...

Okinava 2004, Naha City; 3.mesto Jaka Šarabon na Vseokinavskem ...

Teja Šavor z bronasto medaljo s Sredozemskih iger v ...

Iva Peternel (druga z desne) 3. mesto na Univerzitetnem ...

Tjaša Ristič (prva z desne), 3. mesto na 38. EKF evropskem ...

Tjaša Ristič (prva z leve), 2. mesto na 16. Balkanskem ...

Tjaša Ristič (druga z leve), 1. mesto KARATE 1 Premier ...

Tjaša Ristič (druga z desne), 3. mesto na 19. Balkanskem ...

Kata ekipa KK Kranj/Slovenija (Jerca Repič, Lana Nadižar, ...

3. mesto Tjaša Ristić, borbe do 61 kg, članice (prva ...

2. mesto Žan Keršič Ahlin, borbe do 63 kg, kadeti WKF ...