Prva stran

Karate 1 - Premier liga Pariz

Pariz, Francija, 23.01.2015 - 25.01.2015

Tjaša Ristič osvojila odlično 7. mesto

Svetovna karate zveza (WKF) prireja vsako leto serijo elitnih tekmovanj samo za člane in članice z imenom Karate 1 - Premier liga. Na prvi tekmi Premier lige letos v Parizu je nastopilo 929 tekmovalcev iz 68-tih držav. Karate zveza Slovenije se je tekmovanja udeležila s člansko ekipo v kateri je nastopala tudi naša članica Tjaša Ristič.

Tjaša Ristič je tekmovala v kategoriji - članice borbe do 61 kg, v kateri je nastopilo kar 61 tekmovalk iz 31-tih držav. Tjaša, ki je v tej kategoriji trenutno na 41. mestu na svetovni (WKF) rang lestvici, je najprej premagala Avstrijko Kaup (7.m na WKF lestvici), nato Angležinjo Burkitt (252.m na WKF lestvici) in še Francozinjo Benaouag (316.m na WKF lestvici). V četrfinalu je izgubila proti Italijanki Forcella (17.m na WKF lestvici), ki je na koncu osvojila srebrno medaljo. V repasažu se je pomerila z lansko evropsko prvakinjo v tej kategoriji Hrvatinjo Lenardovo (6.m na WKF lestvici) in tesno izgubila za 1 točko. S tem je osvojila končno 7. mesto, kar je bil najboljši uspeh slovenskih reprezentantov na tem tekmovanju. Iskrene čestitke za odličen uspeh!